Akadálymentesítési beállítások

Üdvözöljük Balatonboglár város honlapján!

Balatonboglár legnagyobb múltú amatőr együttese.
Balaton Vox Kórus Egyesület, 8630 Balatonboglár Árpád u. 5.
www.balatonvox.hu
elnök: Gárdos Zoltán
Tel.: 06 20 5796828
karnagy: Koncz Zsuzsanna
Tel.: 06 30 2895739

A BALATON VOX , melynek jogelődje Munkás Dalkör néven 1922-ben alakult. 1990-ben vette fel a BALATON VOX nevet, azóta egyesületként működnek. Programjaikat maga szervezi. Az együttes vegyes kórus, melynek létszáma jelenleg 48 fő.
Meghatározó szereplői a város kulturális életének. Ezenkívül részt vesznek a környék és a régió rendezvényein. Évente több alkalommal, és helyszínen tartanak önálló hangversenyt. Részt vesznek az ország különböző részein rendezett kórustalálkozókon. 1997 év óta, minden évben megrendezik a kórus alapító karnagyának nevével jelzett KARÁCSONYI KORNÉL KÓRUSTALÁLKOZÓT.

Eddig12 országba vitték el a magyar kórusok jó hírét. Külföldi szerepléseik: Bulgária, Jugoszlávia, Ausztria, Németország, Lengyelország, Románia ( Erdély), Belgium, Norvégia, Svédország, Olaszország, Franciaország, Csehország. Ezen országok kórusait Balatonbogláron vendégül látták, némelyiket már több alkalommal is. Ezen alkalmakkor komoly, családok közötti barátságok jöttek már létre. A kórus fontos szerepet tölt be a külföldi testvérvárosi kapcsolatok – beleértve a határon túli magyarokkal való kapcsolatokat is- építésében és ápolásában.
Az együttes repertoárján a klasszikusoktól az egyházi kórusműveken át, a népdalfeldolgozásoktól a modern művekig, a motettáktól a spirituálékig minden szerepel.
Kórusminősítő hangversenyen 2016. évben, az amatőr kórusok vegyes kórus kategóriájában a „Fesztiválkórus” fokozatot nyerték el.

Kapcsolattartó – Gárdos Zoltán, Tel.: 06 20 5796828