November 18-án, szombaton Budapesten rendezték meg a II. BVSC Kupa elnevezésű úszóversenyt, ahol a budapesti nagy egyesületek szinte mindegyike képviseltette magát, de érkeztek csapatok szép számmal az ország minden részéről. Összesen 25 egyesület,480 versenyzője mérte össze tudását, így a verseny 1715 leadott nevezéssel ismét maratoni hosszúságúnak mutatkozott.

A BBSC Úszószakosztályát a legkisebbek versenyében képviselte Juhász Anna és Gergely Cecília. Mindketten remekül vették az akadályokat, hiszen 3-3 számban indulva, minden esetben egyéni csúccsal zártak. Cili 50 gyorson, míg Anna 50 háton vehetett át oklevelet a pontszerző hatodik helyezésért, amely azért komoly eredmény, mert az ország krémje ebben a korosztályban jelen volt a versenyen.

Eredmények:

Gergely Cecília (2010): 50 m gyorsúszás: 6. hely, 50 m mellúszás: 11. hely, 50 m hátúszás: 10. hely
Juhász Anna (2010):50 m gyorsúszás: 8. hely, 50 m mellúszás: 8. hely, 50 m hátúszás: 6. hely
Edző:Lábodi Laura

XV. Cápa Uszonyos- és búvárúszó Országos Bajnokság, Kecskemét

Szintén november 18-án, szombaton rendezték a cápa korosztály – vagyis a 8 és fiatalabb, illetve a 9 éves gyerekek –számára az Uszonyosúszó Országos Bajnokságot. A Balatoni Úszóiskola - és Szabadidő S.E. csapata első alkalommal vett részt uszonyos-úszó versenyen.

Az edzéseken mutatott teljesítmények alapján bizakodóan indultunk neki a bajnokságnak és a várt sikerek nem maradtak el, hiszen a csapat összesen 8 érmet – 2 arany, 3 ezüst és 3 bronzérmet – hozhatott haza. Legeredményesebb versenyzőnk Tuli Botond volt, aki 50 méter gyorsúszásban 35 századmásodperccel elmaradva az országos csúcstól lett magyar bajnok. Emellett ezüstérmet nyert 50 m uszonyos pillangóúszásban, ahol a szerencse nem neki kedvezett, hiszen csupán 1 századmásodperc hiányzott az aranyéremhez. Boti 200 méteren is elkönyvelhetett még egy ezüstérmet. Detrich Luca ebben a számára új sportágban is szépen bemutatkozott és halmozta az érmeket, ahogy már tőle megszokhattunk. Mérlege egy ezüst, két bronz és egy pontszerző 5. helyezés. Gergely Cecília a 8 évesek küzdelmében 7 évesként állhatott fel a dobogó harmadik fokára100-on, 50 méteren 5. lett. Juhász Anna szintén 7 évesen vehetett át oklevelet, a 6. pontszerző helyezéséért. Jancsik Regő két alkalommal volt érdekelt egyéni számokban az eredményhirdetésen, hiszen 50-en és 100 méteren is egyaránt a pontszerző 6. helyet szerezte meg. Legnagyobb meglepetést azonban a fiú 4X50 méteres uszonyos gyorsváltó okozta, ahol a Balatoni Úszóiskola csapata 1. helyen ért célba, Tuli Botond, Jancsik Regő, Tóth Csanád és Barna Balázs összeállításban.
Eredmények:
Tuli Botond (2008): 50 uszonyos gyors: 1. hely, 50 uszonyos pillangó: 2. hely, 200 uszonyos gyors: 2. hely
Detrich Luca (2008): 50 uszonyos gyors: 5. hely, 50 uszonyos pillangó: 2. hely, 100 uszonyos gyors: 3. hely, 200 uszonyos gyors: 3. hely
Jancsik Regő (2008): 50 uszonyos gyors: 6. hely, 50 uszonyos pillangó: 7. hely, 100 uszonyos gyors: 6. hely, 200 uszonyos gyors: 7. hely
Barna Balázs (2008): 50 uszonyos gyors: 9. hely, 50 uszonyos pillangó: 9. hely, 100 uszonyos gyors: 9. hely, 200 uszonyos gyors: 9. hely
Tóth Csanád (2008): 50 uszonyos gyors: 12. hely, 50 uszonyos pillangó: 12. hely, 100 uszonyos gyors: 10. hely, 200 uszonyos gyors: 10. hely
Gergely Cecília (2010): 50 uszonyos gyors: 5. hely, 100 uszonyos gyors: 3. hely
Juhász Anna (2010): 50 uszonyos gyors: 7. hely, 100 uszonyos gyors: 6. hely
Pintér Balázs (2010): 50 uszonyos gyors: 15. hely, 100 uszonyos gyors: 16. hely
4X50 uszonyos gyorsváltó: 1. a Balatoni Úszóiskola - és Szabadidő S. E. csapata:
Edző: Lábodi Laura

1. Magyar Cukor Manufaktúra-Diamant
XXXVI. Adorján József Emlékverseny

A fonyódi Sport XXI. Edzőtáborból Kaposvárra látogatott a BÚI SZSE triatlon szakosztályának kis csapata. Cél, az egyéni csúcsok megdöntése volt 100 m gyorsúszásban. Az előzetes elvárásoknak megfelelően mindegyik versenyzőnk teljesítette a feladatot és sikerült megúszni az egyéni legjobb időket! A fiúknál Fűzfa Henrik a 19.helyen (1:18), Tóth Bálint a 38.helyen (1:31) érkezett a falhoz. A lányoknál Szlatarics Eszter a 18.helyet (1:20), míg testvére Szlatarics Luca a 38. helyezést (1:41) érte el.

Nyugat Dunántúli Régiós Bajnokság IV. forduló - Szombathely

Szombathelyen rendezték a Nyugat Dunántúli Régiós Bajnokság negyedik, egyben záró fordulóját. A versenyen a BBSC Úszószakosztálya csupán egy fővel képviseltette magát. Az eredményes szereplés azonban így sem maradt el, hiszen Nagy Márton két számban is dobogóra állhatott, sőt 100 méter mellúszásban új egyéni rekordot állított fel.